Polička/Pomezí

4. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU DOROSTU

POMEZÍ/POLIČKA - JISKRA ÚSTÍ N.O.

1   :   1   / 1 : 1 /  Penalty: 4 : 2

SESTAVA ÚSTÍ N.O.

Hubálek – Černý – Motyčka – Provazník/46.Musil/ – Pavlásek

J.Procházka/90.Pošepný/ – Vondra – Fikejz – Novák55.Pirkl/

.Chalupník/69.Maier/ - Krummer

BRANKY:   Procházka

V dalším utkání krajského přeboru se dorostenci utkali se společným týmem Poličky a Pomezí. Na hřišti v Pomezí už začátek utkání ukázal, že to bude boj. V této vlastnosti byli o něco lepší domácí, hráči Jiskry se těžko vyrovnávali s jejich důrazem a tvrdou hrou. Přesto si hosté několik nadějných příležitostí vytvořili. V 10.min. vyrazil domácí brankář nejistě centr Krummera, na zadní tyči stál ve velké šanci Procházka, ale místo okamžité dorážky z první si zpracovával míč a tím o šanci přišel. Domácí se snažili o rychlé, dlouhé nákopy, ale obrana Jiskry si s tímto stylem poradila. V 17.min. však stálo při brance Hubálka štěstí po přímém kopu Pomezí. Postupem času se rozehrávala ústecká středová řada, před vápnem však chyběl větší důraz. Ve 25.min. dostal Fikejz míč do sítě, ale bohužel i s brankářem, radost byla zbytečná, gól neplatil pro faul. O výsledku vyrovnaného utkání se rozhodovalo ve 28.min.  Nejprve prudkou malou domů Provazníka nezachytil gólman Hubálek a následná střela podél jeho těla skončila v síti – 1:0. Hned po rozehrání vybojovalo Ústí rohový kop, na centr si naběhl J.Procházka a pěknou placírkou vyrovnal - 1:1. V 37.min. měl slušnou příležitost také Chalupník, při zakončení mu však scházel důraz. Po zahájení 2. poločasu se strhla průtrž mračen, na podmáčeném terénu byli hosté lepším týmem, měli převahu kterou ale nedokázali zužitkovat. Několik standardních situací domácí odvrátili a zápas dospěl do penaltového rozuzlení. V první sérii neuspěl ústecký Fikejz, ve druhé uspěl gólman Hubálek, ale Motyčka nedal. V třetí sérii uspěl Krummer i soupeř, ve čtvrté Vondra i soupeř, pátou sérii domácí ukončili úspěšnou trefou znamenající jeden bod navíc. I přes tento dílčí neúspěch lze považovat vystoupení dorostu na hřišti soupeře za úspěšné. V příštím kole nastoupí svěřenci trenéra Vondry v domácím prostředí proti Slovanu M.Třebová. Tento zápas se hraje v sobotu 6.9. od 14.00 hod.