Pardubičky/Pardubice C

Pavlásek/69.V.Langer/ – Fikejz – Vondra/69.O.Skalický/ – Novák/57.Maier/

Chalupník – Krummer/64.Pošepný/

BRANKY:  Maier

Dorostenci mají za sebou utkání proti kvalitnímu soupeři, které stejně jako v minulém kole, dovedli do vítězného konce po úspěšném penaltovém rozstřelu. Především v úvodu utkání se bylo na co dívat. Aktivní byli zejména Novák s Vondrou. Po akci Vondry mohl právě Novák v 11.min. otevřít skóre, ale z ideální pozice nastřelil jen vybíhajícího brankáře. Ve 12.min. znovu Novák unikl obraně, běžel sám na gólmana, nastřelil však jeho nohy. Solidní domácí úvod ukončila šance Krummera, kterého pěkně uvolnil Chalupník, v koncovce však ústecký útočník znovu nechal vyniknout hostujícího brankáře Holuba. V samotném závěru úvodní části však domácí obrana nereagovala na centr od pravé postranní čáry a úplně volný Rezek hlavičkoval zblízka do sítě – 0:1. Gól do šatny byl pro hostující mužstvo hodně povzbudivý. Trenér Vondra měl však šťastnou ruku při střídání, když poslal na hřiště Maiera. Ten krátce po svém nástupu přebral míč na levém křídle, pěkně se uvolnil a křížnou střelou podél celé branky vyrovnal – 1:1. Další gól mohl v 61.min. přidat Krummer po přihrávce Chalupníka, z hranice šestnáctky však pálil těsně vedle. V závěru utkání si domácí vytvořili trvalý tlak, získali několik přímých kopů z nadějných vzdáleností, ale do brankových příležitostí se už nedostali. Ke slovu tak musely opět přijít penalty, které v této sezóně rozhodují o přidělení plusového bodu v nerozhodných zápasech. Série pokutových kopů byla dlouhá, rozhodnutí padlo až ve dvanáctém pokračování, kdy se už někteří střelci opakovali. Za stavu 10:9 neuspěl hostující Svoboda a konečné vítězství pečetil O.Skalický, který takto oslavil svůj návrat na hřiště po těžkém zranění kolena. V příštím kole nastoupí dorostenci v D.Újezdu, zápas je na programu v neděli 12.10. 2014 od 13.45 hod.