(65.´Turek) (20.´Novák)

Gól:2x Krátký, Vondra
Rozhodčí: Bednář
ŽK: Černý
Ve čtvrtek 7.5. 2015 předehrávali starší dorostenci 30. kolo KP v Žamberku, který má společné družstvo s Letohradem. Do utkání jsme vstoupili aktivně a vytvořili si územní převahu. Aktivním napadáním jsme nutili soupeře k chybám a tím si vytvářeli šance. První velkou šanci měl v 6.´ Krátký když šel sám na brankáře, branku však minul. V 10.´ opět Krátký zakončoval po přihrávce Eliáše, ale ani tentokrát nebyl úspěšný. Ve 13.´ rozehrál brankář Truhlář standardku od naší šestnáctky, poslal dlouhý míč na polovinu soupeře, přišla přihrávka do strany na Pirkla, ten míč potáhl po lajně přihrál před branku Krátkému a ten rychlou akci zakončil gólem 0:1. Asi po půlhodině hry jsme zvolnili, soupeř hru vyrovnal a dostal se do vážnější šance, když po ztrátě míče na půlce a kombinaci přišla povedená střela, Truhlář míč vyrazil a Provazník v tísni uklidil do autu. V závěru prvního poločasu jsme ohrožovali branku domácích převážně z dálky, střela, Krátkého, Vondry ani Fikejze v síti však neskončila. Těsně před přestávkou při nás stálo štěstí, když domácí nastřelili břevno.
V úvodu druhého poločasu jsme si vytvořili opět několik vyložených šancí. Brejk Krátkého, Chalupníka , ani střela Krummera v brance však neskončili. Po několika nevydařených akcích se naše hra vytratila úplně. Vázl pohyb i přesná rozehrávka. Přesto jsme se v 71.´ dokázali prosadit po centru Černého, který brankář domácích neudržel a Krátký z blízka zvýšil na 0:2. V 79.´ odpověděli domácí, když po kombinaci před naším vápnem snížili na 1:2. to soupeře ještě více nabudilo. Poslední slovo jsme však měli my, Vondra v 90.´ obešel několik hráčů soupeře a pěknou střelou k tyči upravil na konečných 1:3.
Pokud budeme chtít uspět i v dalších zápasech budeme muset naši hru výrazně zlepšit.
Příští program: Ne 10.5. 2015 od 14:30 doma H. Jelení.