Cerekvice

MUŽI  -  I.B  TŘÍDA

              CEREKVICE  -  ŘETOVÁ

                                  2  :  1  (2:0)

 

Sestava:                                                         Hůlka

                                      Gloser      Sedláček          Vencl     L.Bače

                                                                                             (75.Šimek)

                                                                     Špatenka

                                        Volf          T.Bače            Vaňous   Müller

                                                    (31.Holínka)                   (62.Voleský)

                                                                      Bohunek

                                                                  (46.M.Fater) 

Branka: 65.Vencl

Ž.K. : 14. L.Bače, 19. Sedláček, 52. M.Fater

Č.K. : 79. M.Fater

 

Zápas o sestupové příčky se hrál za velmi chladného počasí, ale na skvěle připraveném trávníku. Regulérní velikost hřiště přispěla k pohlednosti a dramatičnosti hry. Utkání se muselo líbit fanouškům obou táborů, ale bohužel, tři body nám ani po velkém výkonu našich hráčů nepřineslo. Od začátku se hra přelévala po pěkných akcích od jedné branky ke druhé. Vypjatý zápas přinesl i několik žlutých karet. Po naší druhé, v 19.minutě za faul před pokutovým územím ( 18 metrů ), jsme inkasovali poprvé, když dva naši hráči ve zdi se před se před letícím míčem sehnuli, ten proletěl zdí a náš brankář Hůlka, kterému se tento zápas mimořádně povedl, už byl bezmocný. Ve 23.minutě zahrávali domácí rohový kop a z něho jsme inkasovali podruhé. I za tak nepříznivého stavu slouží ke cti našich hráčů, že nesložili „zbraně“ a dál se rvali o každý metr hřiště v touze výsledek otočit.

 Odměnu přinesla až 65.minuta, kdy se k odraženému míči z domácího pokutového území dostal Vencl a z asi 25 metrů z první k tyči překonal jinak velmi dobře chytajícího cerekvického gólmana.

 Od 70.minuty jsme vsadili vše na útok a hráli jen na tři obránce a na třetího útočníka se posunul Vencl. Soupeře jsme zatlačili před jeho velké vápno a vytvořili si tlak, který nám přinesl i několik slibných šancí, ale vytouženou vyrovnávací branku nikoli. Když však v 79.minutě dostal za druhou žlutou kartu M.Fater kartu červenou, tak naše šance na příznivý výsledek opět poklesly. Posledních deset minut se domácí snažili o kouskování hry, což se jim nadmíru dařilo. Simulování, střídání

a zdržování nás vyvedlo z tempa a srovnat skóre jsme již nedokázali.

Zápas jsme si prohráli sami a to dvěma špatně odbráněnými standartkami. Pozitivní na tomto utkání byl zlepšený výkon celého mužstva a tím i optimističtější pohled do dalších velmi důležitých zápasů

o záchranu. Po ztrátě tří bodů s týmem ohroženým sestupem, jsme se ocitli ve stejné situaci jako oni. Teď nás čeká ještě sedm hodně těžkých utkání, na které se musíme důkladně připravit. V těchto záchranářských bojích budeme potřebovat hlasivky všech řetovských fandů, kterým tímto děkujeme, že v hojném počtu a tak nepříznivém počasí za námi do Cerekvice přijeli a dali o sobě znát. Moc nám to pomohlo a doufáme, že až na výsledek se fotbalem pobavili.

Nutné body musíme získat v neděli 11.5., kdy v 16.00 hod. v „Mandl aréně“ mužstvo ze Sebranic.